کنترل بازار مبتنی بر بورس است

به گزارش وبلاگ ماه موزیک، تهران (پانا) - وزیر صمت گفت در حوزه معاونت معدنی باید یک بازار خودتنظیم و با حداقل مداخله بیرونی ایجاد کنیم و این مأموریت تازه با تمرکز ویژه بر سازوکار بورس و مدیریت کنترل بازار مبتنی بر بورس است.

کنترل بازار مبتنی بر بورس است

به گزارش وزارت صمت، سید رضا فاطمی امین امروز (شنبه 29 آبان) در مراسم تکریم و معارفه مدیران نو وزارت صمت، با اشاره بر اهمیت حوزه معادن و صنایع معدنی، اظهار کرد: چهار مأموریت تمرکز بر مواد پیشرفته، صنایع منبع پایه، فناوری های نوین و بازار، مأموریت های نو این معاونت را در قالب معاونت معادن و تولید مواد تشکیل می دهند.

وزیر صمت با تاکید بر ضرورت ارتباط مستمر شرکت های دانش بنیان با صنعت توضیح داد: واحدهای صنعتی می توانند با تعریف پروژه مبتنی بر احتیاج خود، تقاضا برای شرکت های دانش بنیان را ایجاد نموده و حوزه معدن را به لوکوموتیو فناوری کشور تبدیل نمایند.

وی توجه به بازار را از دیگر تغییرات تعریف شده در این معاونت خواند و اضافه کرد: با تعریف قواعد و سازوکار در این بخش باید یک بازار خودتنظیم و با حداقل مداخله بیرونی ایجاد کنیم و این مأموریت نو با تمرکز ویژه بر سازوکار بورس و مدیریت کنترل بازار مبتنی بر بورس است.

فاطمی امین تنظیم گری و تسهیل گری را از اولویت های اساسی وزارت صمت بیان کرد که می بایست با حضور مدیران و کارشناسان اثربخش و توانمند تحقق یابد؛ به همین منظور تمرکز بر موضوع سرمایه انسانی در قالب پروژه بازآفرینی این وزارتخانه در دستور کار قرار گرفته است.

لازم به ذکر است در این مراسم وزیر صمت طی احکام جداگانه ای رضا محتشمی پور را به عنوان معاون معادن و تولید مواد و محمدرضا زین الدینی را به عنوان مدیرکل منابع انسانی و رفاه این وزارتخانه منصوب و با اهدای لوح تقدیر از زحمات و خدمات اسدالله کشاورز، معاون پیشین امور معادن و صنایع معدنی و خداداد بیرانوند مدیرکل سابق منابع انسانی و رفاه این وزارتخانه قدردانی کرد.

شایان ذکر است قائم مقام مدیرعامل بورس کالای ایران، معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالای ایران، مشاور مرکز همکاریهای فناوری و نوآوری معاونت علمی نهاد ریاست جمهوری، مشاور مرکز پژوهشهای مجلس، مشاور معاون وزیر نفت در امور توسعه زنجیره ارزش و قائم مقام شرکت پروژه پتروشیمی سلمان از جمله سوابق اجرایی مهندس رضا محتشمی پور است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "کنترل بازار مبتنی بر بورس است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنترل بازار مبتنی بر بورس است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید