غذاهایی که پیرتان می نمایند

به گزارش وبلاگ ماه موزیک، خبرنگاران/خراسان جنوبی متخصص و مدرس طب ایرانی با بیان اینکه عادات غذایی بد فاصله ما را تا پیری کم می نمایند، گفت: اگر به 10 علت برای مصرف نکردن نوشابه فکر کنید دیگر به این نوشیدنی لب نخواهید زد.

غذاهایی که پیرتان می نمایند

مریم نواب زاده در گفت وگو با وبلاگ ماه موزیک اظهار کرد: چاقی، درد مفاصل، پوسیدگی دندان، دیابت، بیماری قلبی، سرطان روده، افسردگی، بی خوابی، سوزش معده و ریزش مو از مضرات مصرف زیاد نوشابه است.

وی اضافه نمود: مصرف زیاد نوشیدنی های شیرین، مثل نوشابه می تواند روی سلامتی بدن تأثیرات منفی داشته باشد؛ اگر می خواهید وزنتان را کم کنید، از بیماری های مزمن دوری کنید و عمر طولانی تری داشته باشید، مصرف نوشابه را قطع کنید یا به حداقل برسانید.

این متخصص و مدرس طب ایرانی با لیست غذاهایی که ما را پیر می نمایند، توضیح داد: نوشیدنی های گازدار و انرژی زا، گوشت سوخته، شام یخ زده، غذاهای تند و ادویه دار، غذاهای سرخ شده، کره گیاهی ، کافئین، گوشت های نمک سود، سوسیس، ژامبون و گوشت های دودی از مهم ترین این موارد هستند.

نواب زاده با اشاره به بلایی که با دیر خوردن شام بر سر انسان می آید، اضافه نمود: با دیر شام خوردن و فاصله کم آن با خواب شبانه، دچار سوزش معده می شوید، چربی بیشتری در بدن انباشته می گردد و فشار خون تان بالا می رود.

وی ادامه داد: بعلاوه خوابتان مختل می گردد، خودتان را عادت می دهید با بی توجهی غذا بخورید، به غذا خوردن احساسی سوق پیدا می کنید، به دندان هایتان صدمه می زنید، ساعت بدن تان به هم می ریزد و بیشتر وزن اضافه می کنید.

نواب زاده یادآور شد: فراموش نکنیم عادات غذایی سهم بسیاری در جوان ماندن یا پیری زودرس بدنمان دارند؛ نباید به هر نوع غذا و یا هر وقت خوردن غذا خود را عادت دهیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "غذاهایی که پیرتان می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غذاهایی که پیرتان می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید