120 هزار دلار برای آزادی 2 تاجر ایرانی در افغانستان

به گزارش وبلاگ ماه موزیک، دو تاجر ایرانی که به بهانه سرمایه گذاری به افغانستان دعوت شده بودند، در دام گروگانگیران افغان گرفتار شده و پس از 21 روز با پرداخت 120 هزار دلار آزاد شدند.

120 هزار دلار برای آزادی 2 تاجر ایرانی در افغانستان

به گزارش گروه حوادث وبلاگ ماه موزیک به نقل از روزنامه جام جم، چندی پیش دوخانواده با حضوردرشعبه نهم بازپرسی دادسرای جنایی تهران شکایت کردند که مردان خانواده که مهندس و پزشک بوده و تاجر هستند، ناپدید شده اند. پس از آن، افرادی به این دو خانواده زنگ زدند و در برابر آزادی آن ها 200 هزاردلار خواسته و مدعی شدند اگر پای پلیس به ماجرا کشیده شود، گروگان ها به قتل می رسند.

همچنین معلوم شد که گروگان ها به خاک افغانستان منتقل شده اند که از طریق پلیس بین الملل تحقیقات ادامه پیدا کرد. آدم ربا ها در آخرین تماس خود از خانواده گروگان ها خواستند که دلار ها را به یک افغان در افغانستان تحویل دهند، در غیر این صورت گروگان ها تحویل طالبان شده یا کشته می شوند. آن ها مبلغ درخواستی را به 120 هزار دلار کاهش دادند.

یک افغان که پیش از این در خانه مادربزرگ یکی از گروگان ها کار می کرد و ساکن افغانستان بود ماموریت یافت، 120 هزاردلار را به محل قرار برساند. او سه روزبه محل قرار رفت و پایان آدم ربایان در محل حاضر شده و دلار ها را از او گرفتند و بعد از 21 روز گروگان ها نجات یافتند. آن ها خودشان را به برجک مرزی ایران رسانده و نجات یافتند.

آن ها پس از انتقال به تهران به تشریح جزئیات 21 روز اسارت خود پرداختند. مهندس جوان به ماموران گفت: صادرات و واردات می کنم. به دلیل شیوع کرونا معامله هایمان اینترنتی شده بود. یک روز مردی افغان خودش را تاجر جا زد و با من وارد معامله شد. می گفت قصد سرمایه گذاری دارد. با دکتری که پیش از این با ما همکاری داشت حرف زدم که خواست در زمینه تولید نانو دارو فعالیت کنیم. قرارشد تاجر افغان 80 درصد و ما دو نفر هرکدام 10 درصد سرمایه گذاری کنیم.

وی افزود: تاجر افغان خواست برای دو روزی به کشورش برویم تا مجوز های سرمایه گذاری را بگیرد و پول را انتقال دهد. به او اعتماد کرده و به مشهد رفته و از آنجا به مرز دوغارون رفتیم. من فراموش کردم برای تاجر افغان گوشی بیاورم، اما شریکم دو ساعت طلای سفارشی او را خریده بود. در مرز راننده او به دنبال ما آمد. او مدام از بیراهه می رفت و می گفت، چون در مسیرمان طالبان، داعش و نیرو های آمریکایی هستند باید از بیابان برود. گروگان نجات یافته ادامه داد: بعداز طی 10 کیلومتر خودرویی مقابل مان توقف کرد و سرنشینان مسلح آن ما را ربودند. ما را به خانه ای بردند و با زنجیر بستند. با تهدید خانواده هایمان 120 هزاردلار اخاذی کردند و بعداز 21 روز اسارت رهایمان کردند.

پیاده به سمت مرز ایران حرکت کردیم. به برجک نگهبانی مرزایران که رسیدیم، شریکم لباس سفیدش را در آورد و بالا گرفت که مرزبان ها سمت ما شلیک نکنند. وقتی فهمیدند ما گروگان بودیم، تحویل خانواده هایمان دادند. اکنون هردوی ما از تاجر قلابی افغان که با همدستانش ما را ربوده بودند و اخاذی کردند شکایت داریم. تحقیقات برای دستگیری اعضای این باند تبهکاری ادامه دارد.

منبع: جام جم آنلاین

به "120 هزار دلار برای آزادی 2 تاجر ایرانی در افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "120 هزار دلار برای آزادی 2 تاجر ایرانی در افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید